У цьому продукті поєднання зерен пшениці, вівса, кукурудзи та ячменю не є випадковим, тому що:
Пророщені зерна пшениці в порівнянні з іншими злаками (вівса, кукурудзи), багаті на вміст вітамінів А, С, Е. Вони корисні для онкохворих; людей, схильних до застудних захворювань (туберкульоз, бронхіти); дітей з хворими на легені, схильних до рахіту, дистрофії, а також ефективні при лікуванні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, екземи та інших захворювань.
Вітамінна активність пророслого зерна кукурудзи набагато вища, ніж у інших зернових. Особливо важливо, що пророщенв зерна кукурудзи містять високу кількість вітамінів групи В, а також вітаміну Е. Відмінною рисою пророщених зерен кукурудзи є високий вміст факторів, що впливають на поділ клітин, а також рослинних андрогенів та естрогенів (які підвищують фізичну працездатність, стимулюють проблеми жіночих тачоловічих статевих органів).
Пророщені зерна вівса за вмістом макро- та мікроелементів посідають перше місце серед злакових культур. Серед них відзначено високий вміст калію, кальцію, магнію, заліза, міді, цинку.
Пророщені зерна ячменю цінні тим, що в них превалюють низькомолекулярні білкові речовини, багаті на активні ферменти (амілаза, протеаза, пероксидаза), а за вмістом макро- і мікроелементів ячмінь займає лідируюче місце серед злакових культур.
Білок, що входить до складу пророщених зерен пшениці, вівса, кукурудзи та ячменю містить усі незамінні амінокислоти (до 30% від загального вмісту білка), які є регулятором обмінних процесів в організмі, відіграючи важливу роль у профілактиці ожиріння, атеросклерозу, цукрового діабету інших захворювань.
Зміст основних елементів: Вітаміни: А, Е, В1, В2, В3, В5, В6, В9 Н, Холін, РР, С. Мікроелементи: Бор, Молібден, Селен, Хром, Залізо,Ванадій, Марганець, Цинк, Йод, Мідь, Фтор. Макроелементи: Калій, Кальцій, Кремній, Магній, Фосфор. Незамінні амінокислоти: Валін, Ізолейцин, Лейцин, Лізін, Метіонін, Тріонін, Тріптофан, Фенілаланін. Замінні амінокислоти: Аланін, Аргінін, Аспаргінова кислота, Гістидин, Гліцин, Глутамінова кислота, Пролін, Серін, Терозін, Цистін. Кислоти: Щавлева, лимонна, молочна, янтарна, оцтова, пропіонова. Цукрові та вуглеводи: Фруктоза, Глюкоза, Сахароза, Мальтоза, Мальтотріоза, Глюкодифруктоза, Раффікоза, Фруктозан, Арабікоза, Ксилоза. Ферменти: Ліпаза, Цитаза, Протеази, Фосфатази, А та В амілази, В-глюкопаза.
Біологічна цінність: покращують процеси травлення, у тому числі при дисбактеріозі кишечника; нормалізують обмінні процеси в органах та системах організму, у тому числі, у серцевому м'язі; підвищують імунологічний захист організму; надають загальнозміцнюючу та тонізуючудія; мають антиоксидантну дію; підвищують фізичну та розумову працездатність; знижують вміст холестерину; мають гіпохолестеринемічну дію; стимулюють лактацію; покращують функцію чоловічих статевих залоз, стимулюють потенцію; покращують жовчовиділення; мають обволікаючу, жовчогінну і сечогінну дію, сприяють виведенню токсинів і радіонуклідів з організму; покращують роботу кровоносної системи, особливо при залізодефіцитній анемії; підвищують вміст гемоглобіну у крові; застосовуються при виснаженні нервової системи, що полегшує наслідки стресів; використовуються у комплексній програмі при діабеті, ожирінні; покращують стан шкіри та нігтів, зміцнюють волосся; ефективні при: захворюваннях шлунково-кишкового тракту; хронічних колітах, гастритах та гастродуоденітах; при комплексному лікуванні виразкової хвороби шлунка тадванадцятипалої кишки, дисбактеріозі, алергії; після перенесених гострих інфекційних захворювань, харчових отруєнь, тривалого застосування антибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів, радіоопромінення; вірусних захворюваннях органів верхніх дихальних шляхів.
Показання для застосування
У харчуванні здорових людей при заняттях спортом, фізичних та розумових навантаженнях; під час вагітності та годування груддю; для профілактики серцево-судинних та онкологічних захворювань; з метою покращення обмінних процесів в організмі. У лікувально-профілактичному харчуванні у разі порушення діяльності шлунково-кишкового тракту; при порушеннях обмінних процесів; при порушеннях ліпідного обміну; для покращення обмінних процесів при фізичних та розумових навантаженнях. за порушення діяльності чоловічих статевих залоз.
У дієтичному харчуванні при захворюваннях печінки, жовчного міхура,нирок; при хронічних холециститах, панкреатитах, колітах, порушеннях функцій чоловічих статевих залоз; при лікуванні анемії.
Рекомендується: дітям із 3-х років; дорослим усіх вікових категорій, особливо жінкам у період вагітності, у післяпологовий період, а також у період лактації.
Вживати: по 1-й столовій ложці на день, додаючи в сік, кефір, йогурт, каші та ін.
Ефективність: підтверджено клінічними випробуваннями ІПАГ АМН України, висновок № 01-137.2003
Протипоказання: дитячий вік до 3-х років, індивідуальна підвищена чутливість до компонентів продукту. Не перевищувати рекомендованої добової дози.