Це не шоколад і не какао - це КРАЩЕ! КЕРОБ.

Це не шоколад і не какао - це КРАЩЕ! КЕРОБ.
 
Кероб - це аналог какао-порошку, але є більш солодким і корисним для організму. Кероб - це стручкові плоди вічнозеленого ріжкового дерева, яке росте в Італії, Іспанії, на Кіпрі. У сирому вигляді даний продукт неїстівний. Але варто його підсушити на сонці, зірвавши зеленим, він стає дуже солодким і смачним.
 
Зовні кероб мало чим відрізняється від звичайного какао-порошку, хіба що відтінком коричневого кольору. Однак до смаку він більш насичений і солодкий. Крім того, істотна різниця між двома представленими продуктами полягає в тому, що розфасований кероб не містить в собі ароматизаторів та інших хімічних речовин, які досить часто додають в какао-порошок, шоколад і продукти з них.
 
Якщо порівнювати кероб і какао: смак у них різний, какао дуже жирний, кероб - легкий. Запах кероба дійсно нагадує какао, хоча вони не однакові, схожість безумовно є. Мені дуже подобається аромат кероба!
 
Уявляєте, ріжкове дерево не піддається захворюванням деревної губки. Його не навіщо обприскувати хімікатами, а значить готовий порошок - чистий і не принесе організму шкоду від пестицидів.
 
Особливості продукту
 
Порошок кероба дивно багатий натуральними харчовими волокнами, що надають благотворну дію на мікрофлору кишечника. Крім того, на відміну від какао-бобів, він набагато солодший і під час приготування будь-якого десерту не вимагає додаткового використання рафінованого цукру.
 
Ось ключові властивості кероба і переваги перед какао :
- містить в собі величезну кількість мінеральних речовин (кальцій, фосфор, калій, магній, залізо, нікель, мідь, марганець, барій) і вітамінів (А, В2, В і D). Уявіть собі, кероб на 8% складається з протеїну, а це значить, що організм отримає харчування і будівельний матеріал у вигляді білка.
 
- знижує засвоєння надлишкового холестерину під час прийому їжі. Гіпохолестеринова здатність кероба в 2 рази сильніше, ніж у інших харчових волокон.
- не містить в собі психотропних речовин, а саме - теоброміна і кофеїну, які присутні у всіх шоколадних виробах і досить часто викликають алергічні реакції і звикання. У складі немає фенілтиламін, що викликає мігрень і головні болі, а також фромамін, що сприяє появі алергічної висипки, прищів.
- не містить щавлевої кислоти, яка перешкоджає засвоєнню організму так необхідних для здорової шкіри і кісток елементи, як цинк і кальцій.
 - містить в собі складні вуглеводи, а також дубильні речовини. Тому порошок більш клейкий, сприяє швидкому поглинання рідини і діє аналогічно загущувачі. Дубільні речовини цього продукту пов'язують токсини, а в подальшому виводять їх з організму.
 
Користь для дітей
 
Дуже смачний напій або випічка з кероба не може не сподобатися дітям. До того ж він м'яко діє на нервову систему, не порушуючи дитини. Він залишається врівноваженим і в міру активним. При цьому отримує вітаміни і мінерали, а також білок. Не викликає звикання і не вимагає підсолодження цукром, який так небезпечний для організму людини, особливо дитячого.
 
Вартість продукту
 
За ціною даний порошок не сильно відрізняється від звичного какао. Однак купити його більш ніж проблематично. У звичайні супермаркети і продуктові магазини його завозять вкрай рідко. З чим це пов'язано - незрозуміло. Адже він набагато корисніше, солодше і смачніше какао-порошку. Якщо ви все-таки захочете їм поласувати, то рекомендуємо звернутися в спеціалізовані торгові точки, де продаються різні вироби для домашньої випічки. Краще вибирати сирої нежарений кероб, наприклад, ось цей.   Купити кероб можна у нас, він корисний і свіжий. ОСЬ ВІН.
 
Цукерки з горіхів і сухофруктів з керобом :
 
Знадобляться :
- сирий кунжут, горіхи, насіння, які є під рукою ,
- фініки, родзинки, чорнослив і ін. сухофрукти (попередньо замочені в гарячій воді хвилин на 10-15) ,
- вручну вичавлений сік з мандарина або апельсина (трохи, для отримання більш однорідної консистенції) ,
- кероб 1-2 ст.л.
- перемолоті прянощі: кориця, мускатний горіх, кардамон за смаком.
 
Горіхи, насіння і сухофрукти перемелюємо в блендері до отримання більш-менш однорідної пасти. Потім додаємо порошок кероба, сік мандарина / апельсина, прянощі. Все це перемішуємо до стану щільного тесту, з цієї маси скочуємо колобочки, обвалюємо їх в порошку кероба, кунжуті, кокосової стружки. Даємо трохи постояти в холодильнику. І смачні веганські ласощі готові!
 
Напій
 
Готую кероб в турці, як кава. Одна їдальня ложка з гіркою порошку на 250-300 мл води. В описах зазвичай вказують, що в нього можна не додавати цукор, т.к. він сам по собі солодкий. Але солодкого смаку у обсмаженого кероба я не знаходжу (солодкий смак має сирої кероб, про нього нижче). Кероб слабкої обсмажування має нейтральний смак трохи з кислинкою, середньої обсмажування - трохи з гірчинкою.