Імунітет: лінія захисту

 

Імунітет: лінія захисту

Наскільки імунна система організму важлива для здоров'я, ми, на жаль, згадуємо, коли вона вже піддається атакам сезонних інфекцій. Здорові звички та фітокомплекси допоможуть пережити сезон застуд без ускладнень.

Усе, що не вбиває, робить нас сильнішими. За таким принципом працює імунітет. Основна його функція - щомиті скануючи організм, визначати "своїх" і "чужих", тобто здорові клітини та всі інші: віруси, бактерії, гриби, а також клітини організму, що мутували через різні захворювання.

Захист переходить у напад

Щоб захистити нас, імунна система влаштована непросто - вона знаходиться не в певному місці, а розподілена по всьому організму. Її основні "бійці" - імунні клітини - утворюються, як і клітини крові, в кістковому мозку, а потім разом із кровотоком розносяться по всьому організму, накопичуючись в основних органах імунітету - селезінці, лімфатичних вузлах, кишечнику, бронхах, печінці. Завдання одних - своєчасно розпізнати "ворогів", інших - зреагувати і виробити антитіла, спеціальні білки. Також є особливі клітини, які розкладають і виводять переможені бактерії та віруси. У здорової людини імунна система завжди в бойовій готовності! Але головне - імунітет запам'ятовує всі мікроорганізми, з якими стикається, щоб наступного разу зустріти їх у всеозброєнні та не залишити шансів захворюванню.

Дізнатися і перемогти

Безліч непідконтрольних нам чинників день за днем розхитують імунну систему.

Неправильне харчування: зимовий раціон у багатьох містить менше вітамінів і мінералів, так необхідних для сильного імунітету.

Нестача сонця викликає апатію, порушення сну, перевтому, схильність до стресів.

Застуди, загострення хронічних захворювань послаблюють імунітет самі по собі, але ми ще підливаємо олії у вогонь, якщо безконтрольно приймаємо антибіотики і різні препарати. У підсумку ослаблений організм не завжди розпізнає "ворогів" і перестає чинити опір вірусам.

Імунологи часто лякають, що дія зовнішнього середовища на будь-який організм небезпечна. Але парадокс у тому, що без такого щоденного стресу імунна система не може зберігати тонус і правильно реагувати. Тому важливо не тільки оберігати організм, а ще й максимально зміцнювати захист. У цьому дуже допомагають комплексні препарати на основі лікарських рослин з імуномодулювальною дією.

Здоров'я - у кожному русі

Лікарі попереджають, що зміцнення імунітету залежить від багатьох чинників. Крім прийому фітокомплексів, необхідно позбутися шкідливих звичок, що послаблюють організм, і вести здоровий спосіб життя. Ось кілька корисних порад.

Що в тарілці?

Закуповуючи продукти на тиждень, експериментуйте! Чим різноманітніше меню, тим більше користі для організму. Наприклад, замість звичайного рису купіть нешліфований, соняшникову олію замініть на лляну.

Слідкуйте за вагою!

Зайві кіло обтяжують усі системи організму, і імунітет не може працювати на повну силу. Ось проста і смачна порада на кожен день: дослідження показали, якщо з'їсти яблуко за 15 хвилин до обіду, то за добу ви споживете приблизно на 200 ккал менше.

Думайте про хороше!

Згідно з дослідженнями, люди, які планують свої справи на роки вперед, живуть довше за тих, хто стурбований лише сьогоднішнім днем. Починайте день з обмірковування своїх дій хоча б на майбутні п'ять років.

Смійтеся!

Це активізує роботу цілої групи м'язів: черевного преса, плечового пояса, грудної клітки. А ще всього за дві хвилини сміху в крові підвищується вміст "гормону радості" - ендорфіну.